Šodien mūs ir grūti pārsteigt jebkurā jomā. Tehnoloģijas un dažādas tehniskas iespējas mainās gandrīz ik dienu.
Nelielu, bet brīnišķīgu un pārsteiguma pilnu iespēju mums piedāvā arī daži Googles foto attēlu fragmenti. Šādi izcili augstas izšķirtspējas satelītattēli nav nekas jauns militārās izlūkošanas jomā, kuri tie tiek iegūti no Zemes mākslīgiem pavadoņiem (satelītiem), kas lido 600 – 700 km no Zemes virsmas. Šo attēlu izšķirtspēja dažkārt ir labāka par 1 cm. Tomēr publiskai apskatei šādus satelītattēlus var redzēt ļoti reti.
Visticamāk, Google šos dažus foto ir ievietojis, lai demonstrētu nākotnes satelītattēlu izveides iespējas, kad mums būs publiski pieejami vēl labākas izšķirtspējas attēli. Tāpēc pašreiz aplūkojamie foto fragmenti, visticamāk, ir fotogrāfijas no lidmašīnas vai helikoptera.
Lūdzu, izbaudiet nebijušas sajūtas nokļūstot Āfrikas valstī Tanzānijā, kur Misasi pilsētā pilnā sparā rit tirgus diena.
Ko tik nepārdod – traukus, drēbes, malku, kurpes un riepu kameras!
Your browser does not support iframes.
Piedāvājam ielūkoties arī citā Āfrikas valstī Čadā. Tur tuksnesī pie akas ir sanākuši kamieļu un govju gani. Tiek dzirdināti lopi un gatavoti ūdens krājumi ceļam.
Your browser does not support iframes.
P.S. Vai mūsu lasītāji spēs atrast pazīmes tam, ka attēli nav veikti no satelīta?
vot šitais ir riktīgi interesanti, nedaudz pat biedējoši 🙂
Tirgū čaļi skatās uz augšu – domājams, ka pēta kādu dīvainu aparātu. Vai nu šiem ir laba redze/dzirde un pamanījuši, ka 700km augstumā esošais fočiks sāk klikšķināt uz viņiem. Vai arī bildēts tomēr ir no zemu lidojošas googles automašīnas apakšas.
elementāri – leņķis, neatceros tikai kā viņu sauca, ar kuru ir fotografēti objekti, ir visai dažāds. jāpadomā kas vēl…
Visi cilveki gandriz skatās uz augšu 🙂 laikam jau ar heli fočēts 🙂
Jā, tikai ar Google Earth nez kapēc neko tādu nevar pievikt
Tiklīdz ieraudzīju pirmo, uzreiz atcerējos. Tie nav satelītattēli, tas ir kāda fotogrāfa projekts. Viņš bildēja no lidmašīnas. To neilgi pēc Earch izlaišanas google uzlika lai cilvēkiem ko papriecāties. Precīzi vārdu fotogrādam neatceros.
Satelītbilde parasti ir bildēta kaut kādā nebūt leņķī, iespējams, ka pat militārajā projekcijā (rezultātā var iegūt tādus datus, kā piemēram BING 3D karte), šīs ir bildētas, kamerai atrodoties tieši virs “galvas” ar skatu uz leju.
Vēl pazīme ir nelielu mākoņu ēnas, bet ne šajās bildēs. Tādas var atrast Latvijas ortofoto.