Ukrainas kara kartes

Jau 2015. gada sākumā NeoGeo informēja savus lasītājus ar rakstu Ukrainas okupēto teritoriju un karadarbību kartes https://neogeo.lv/ukrainas-okupeto-teritoriju-un-karadarbibu-kartes/kurā ģeogrāfiski saprotamā veidā uzrādīja Krievijas okupācijas sākumu un okupēto teritoriju apjomu.

Kartes ir vislabākais līdzeklis, lai uzskatāmi parādītu visu notiekošo karadarbības zonā.

Šajā rakstā, kas ir tapis 10 gadus pēc Krievijas okupācijas sākuma Ukrainā, NeoGeo vēlās uzrādīt saviem lasītājiem publiski pieejamās interneta vietnes, kur var iegūt kartogrāfisku informāciju par notiekošo Ukrainas – Krievijas karā.

DeepStateMap


Visplašāko, detalizētāko un interaktīvo kartogrāfisko informāciju var iegūt interneta portālā DeepStateMap https://deepstatemap.live

Šī karte pieļauj:

  1. Mērogošanu;
  2. Slāņu nomaiņu (satelītattēls vai topogrāfiskā karte);
  3. Attālumu un platību mērīšanu;
  4. Datumu nomaiņu, lai aplūkotu tā brīža situāciju;
  5. Krievijas karaspēka daļu izvietojumu un uzbrukumu virzienu aplūkošanu.

Šāda veida kartogrāfiskā informācija DeepStateMap intaktīvajā kartē ir uzkrāta, kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā no 2022. gada 24. februāra. Informācija tiek atjaunota ik dienu un tā ir ļoti ticama.

Institute for the Study of War


Otrs uzticams un autoritatīvs kartogrāfisks resurss ir ASV bāzētā Kara izpētes institūta (Institute for the Study of War) interaktīvā Ukrainas – Krievijas karadarbības karte https://isw.pub/InteractiveUkraineWarMap

Šajā kartē redzama:

  1. Krievijas okupētās teritorijas;
  2. Ukrainas deokupētās teritorijas;
  3. Ukrainas partizānu darbības teritorijas;
  4. Krievu karaspēka aizsarglīnijas.

Kara izpētes institūts regulāri atjauno karti un papildus tam sniedz plašu analītisku informāciju par notiekošo frontē.

BBC kartes


Kā trešo kartogrāfisko resursu NeoGeo iesaka BBC (British Broadcasting Corporation) sagatavotos kartogrāfiskos pārskatus https://www.bbc.com/news/world-europe-60506682

Šie BBC pārskati un kartes nav regulāras un interaktīvas, bet tiek veidotas ar kādu laika intervālu un tajās uzskatāmā veidā ir attēlotas un aprakstītas izmaiņas frontes līnijā. Kartes šeit iz vairāk shēmu līmenī.

Domās un darbos esam kopā ar Ukrainu!

Ziņas izveidotas 448

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu