Ziņu vakuuma zona

Jau vairāk kā pusotru gadu (kopš 2010. gada septembra) NeoGeo.lv veido un sava portāla pirmajā lapā regulāri publicē servisu „Mediju ziņas tuvplānā” (RSS plūsma).

Servisa galvenais uzdevums ir jebkuras interesantas un ģeogrāfiski piesaistāmas interneta medija ziņas pasniegt NeoGeo.lv lasītājam ar kartes palīdzību. Ģeogrāfiski piesaistīta ziņa ir vieglāk izprotama un iegūst papildus vērtību, ja ziņā aprakstīto notikuma vietu var aplūkot kartē. Kartē attēlotā ziņa ļauj precīzi uzzināt notikuma vietu, sniedz papildus informāciju par aprakstīto objektu un tā tuvāko apkārtni.

Serviss „Mediju ziņas tuvplānā” ir unikāls arī ar to, ka ziņas jūs varat lasīt no ģeogrāfiskā viedokļa, t.i., izvēlēties interesējošo reģionu (piemēram, Latgali) un tad izlasīt ievietotās ziņas par šo reģionu.

Vairāk kā pusotra gada laikā kopš tiek veidots serviss „Mediju ziņas tuvplānā” ir uzkrājies ievērojams ziņu daudzums servisa arhīvā.

Apmēram 1 000 publicēto ģeoziņu var sniegt sava veida analīzi par nesenās pagātnes notikumiem gan Latvijā, gan pasaulē.

Pētot pēdējo gadu notikumus Latvijā, NeoGeo.lv atklāja dīvainu likumsakarību. Latvijā ir lielas platības, no kurām mēs nesaņemam gandrīz nekādu informāciju!
Šīs teritorijas dzīvo „ziņu vakuumā”!

Ziņas mēdz būt „labas”, „neitrālas” un „sliktas”. Mēs tās lasām un uzzinām jaunumus. Bet, ja ZIŅU NAV VISPĀR?

Šādu ziņu „vakuuma zonu” NeoGeo.lv atklāja Sēlijā.

Sēlijas ziņu „vakuuma zona” (Jaunjelgavas, Neretas, Viesītes, Salas, Jēkabpils, Aknīstes un Ilūkstes novadi).

Šajā ziņu „vakuuma zonā” NeoGeo.lv pusotra gada laikā nav publicējis nevienu ģeoziņu!
Varbūt NeoGeo.lv ir pavirši sekojis līdzi notikumiem Sēlijā?

Lai rastu atbildi uz šo jautājumu, NeoGeo.lv nolēma papētīt šo ziņu „vakuuma zonu”, kuru aptver Jaunjelgavas, Neretas, Viesītes, Salas, Jēkabpils, Aknīstes un Ilūkstes novadi.

1. Savā ziņā unikāls ir Viesītes novads (650,5 km2 ar 4 124 iedzīvotājiem), kuram vispār NAV savas pašvaldības mājas lapas. Sabiedrība pat, ja to vēlētos, nevarētu neko uzzināt par šo teritoriju, kas ir apmērām 1% no Latvijas kopplatības.
2. Interneta ziņu galveno portālu „Delfi”, „Apollo” un „TVNET” arhīvos par šiem novadiem ir sastopamas tikai epizodiskas sadzīviskas ziņas – kāds ugunsgrēks, zādzība vai avārija. Kāda neliela ziņa par plūdiem, vētru vai demogrāfisko situāciju.
3. Nav atrodama neviena vērā ņemama ziņa par kādu ekonomisku, ģeogrāfisku, sociālu vai politisku notikumu!
4. Šie novadi patiesi ir Latvijas ziņu „vakuuma zona”! Nav pat runa par to, ka mēs no turienes nesaņemam „pozitīvas” ziņas. Nav arī „negatīvo” ziņu.
5. Lai arī kā mēs dažkārt gaužamies par mūsu Latgales problēmām, tomēr Latgale „dzīvo” informācijas telpā. Mēs saņemam dažādas ziņas no turienes. Vairumā gadījumu gan tās nav „pozitīvas”, bet tomēr mēs zinām jaunumus par šo Latvijas novadu. Un Latgalē notiek arī daudz pozitīvā.
6. Par Sēliju, izskatās, ka neviens pat neinteresējas. Tā ir galīgi visu aizmirsta! Un izskatās, ka klusībā pat pati Sēlija ar šo situāciju ir samierinājusies.

Ziņas izveidotas 466

14 komentāri par “Ziņu vakuuma zona

  1. Agrākā Aizkraukles rajona pašvaldība šo problēmu apzinās jau sen. Protams, ka lietas laba arī šis tas ir darīts… Bet sanāk ka tieši atrašanās vieta ir cēlonis šai atpalicībai dažādās jomās. Iemesls ir tas, ka vēsturiski visa saimnieciskā aktivitāte un līdz ar to arī infrastruktūras attīstīšana ir notikusi bij. Aizkraukles rajona Daugavas labajā krastā. Kreisais aizmirsts, jo nav upes šķērošanas vietu pietiekoši.

  2. Ļoti negribīgi nākas konstatēt, ka NeoGeo rakstu kvalitāte kļust arvien sliktāka. Šoreiz – “1. Savā ziņā unikāls ir Viesītes novads (650,5 km2 ar 4 124 iedzīvotājiem), kuram vispār NAV savas pašvaldības mājas lapas. Sabiedrība pat, ja to vēlētos, nevarētu neko uzzināt par šo teritoriju, kas ir apmērām 1% no Latvijas kopplatības.” pretī var nolikt http://www.viesite.lv . Nu kā var pielaist tādu kļūdu???
    Varbūt būtu laiks sākt norādīt rakstu autorus?

  3. Atbilde Mārtiņam un Labs.
    Mājaslapa, kura nav atrodama Googles meklētājā, kura ir nemitīgā istrādes un atjaunošanas stadijā, kura ir saturā izteikti nabadzīga, faktiski nozīmē to, ka viņas nav. Tās vērtība ir tuvu 0.
    Cerams, ka Viesītē un Sēlijā viss ar laiku sakārtosies!

  4. Pāgājušajā vasarā pavizinājos pa Sēliju un jāatzīmē, ka skats paverās visnotaļ bēdīgs. Ļoti daudz pamestu viensētu un māju. Skumji. Sevišķi uz skaistās dabas fona. Tas varētu izskaidrot informācijas deficītu no Sēlijas.

  5. man to Viesite.lv vispār nevēra vaļā – balta lapa un viss.
    kas attiecās uz Ilūkstes novadu, es tur 6 Līgo svētkus esmu svinējis, nav nekāda aizmirstība, tur pat asvaltu uzlējuši aiz Neretas 🙂
    Būsu Daugavpilī Hes tad arī iekristu Neogeo rakstos par to kas notiktu ja pārrautu Hesu 🙂

  6. Atrunas par to, ka viesite.lv ir “mirusi” lapa. Tur parādās jauni ieraksti gandrīz katru darba dienu. Atveriet un apskatieties paši, ja slinkums, izkopēšu:
    9.marts – Par Jūras spēku patruļkuģi „Viesīte”
    8.marts – Lauku atbalsta dienests informē par pieteikšanās termiņu valsts atbalsta pasākumā kredīta procentu daļējai dzēšanai
    7.marts – Medicīniskās palīdzības punkti
    5.marts – Lauku E-Lapa
    3.marts – LM plāno precizēt trūcīgas personas statusa piešķiršanas kritērijus

    Raksti tiek arī komentēti un notiek diskusijas.

  7. Laukos cilvēki strādā kopj mūsu zemīti un lopiņus, par ko Rīdziniekiem maza saprašana, bet politika pēc tam vakarā kopā ar Panorāmas vai citiem masu medijiem 30 min. un diezgan, jo rīt jau atkal darbi….

  8. Vispār jau šis novads ir ar mazāku iedzīvotāju skaitu un arī Latvijas TV ziņās Sēlija ne ar ko īpašu neizceļas, jo tur gandrīz vai nav pilsētu un vismaz kādreiz bija mežaina vieta(uzsvars uz kādreiz jo domāju ka gan jau ka kā visā Latvijā arī tur ir viss cik vien var izzāģēts). Man tas liekas normāli, jo dzīve nesastāv tikai no ziņām un ir pietiekoši interesanta arī tādas nomales iedzīvotājiem… 😉

  9. Autoru! Autoru!
    Raksta pamatideja ir interesanta, taču nepietiekami izstrādāta. Pat pavirši uzmetot acis anonīmā autora sastādītajai kartei, redzams, ka vismaz tāds pats tā saucamais “informācijas vakuums” ir arī Kurzemes centrālajā un dienviddaļā, kā arī Madonas rajonā. Nav arī saprotams, kāpēc autors par informācijas telpas ierobežojošu faktoru ir pieņēmis dabisku šķērsli- t.i. Daugavu un nav apvienojis Sēliju ar Līvānu un Preiļu novadu. Kā jau minēju- raksta pamatideja neapšubāmi ir interesanta, bet nepieciešama iedziļināšanās problēmas būtībā un papildus izpēte.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ierakstiet savu meklējamo atslēgvārdu vai frāzi un nospiediet taustiņu Enter, lai meklētu. Nospiediet taustiņu Esc, lai meklēšanu atceltu.

Atpakaļ uz augšu